Hoppa till sidans innehåll

Resultat & Tabeller

Spelprogram - Damer, Träningsmatcher 2019 Västergötland

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Alingsås FC United Thomas Fallqvist 0709386126
Alingsås KIK Linus Oskarsson 0722005260 Blå/blå/vit
Arentorp Helås FK Victor Lindelöf 0703468713 Svart/Svart/Svart
Axvalls IF Anders Jakobsson 0701052201 grön/grön/grön
Bergdalens IK A Bergdalens IK(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Bergdalens IK U Bergdalens IK(Föreningen) Röd, Vit, Röd
Björsäters IF Johan Pettersson Vit/svart/svart
Brämhults IK Driton Shala 0735711215 Svart, Svart, Svart
Fagersanna/Mölltorp-Brevik Tommy Mårdberg 050310402 0761421107 Gul, Svart, Gul
Falköpings KIK Jörgen Skölving 051582307 0766235933 Röd/Röd/Röd
Floby IF Hanna Medin 0736986022 0736986022 Blå/blå/blå
Fristad/Borgstena/Sparsör Mikael Toresson 0707681264 Rosa/svart/svart
Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro Fredrik Strömdahl 051424145 0703368901 Lila/vit/vit
Fröjered/Korsberga Torbjörn Sundelius 0730683223 Blå/blå/blå
Gullspång/Hova/Weimer Jörgen Söderberg 050640114 0708607449 Grön/Svart/Svart
Göta BK Björn Lindefur 0731545348 Svart/svart/svart
Göteborgs DFF Göteborgs DFF(Föreningen) Svart, Svart, Svart
Göteborgs FF Göteborgs FF(Föreningen) Röd-vit, Blå, Röd
Götene FK Götene FK(Föreningen)
Götene FK U Götene FK(Föreningen)
Götene IF U Götene IF(Föreningen) Blå-vit, Blå, Blå
H E F Valbo BK Lars-Åke Larsson 0736315087 0736315087 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Halvorstorps IS Peter Ohlson 052019851 0703198515 Grå/lila/grå
Hemsjö IF Håkan Hedlund 032250401 0703379641 Gul/svart/gul
Hestra/Grimsås Hestra Skid O SK(Föreningen) Blå, Svart, Blå
Hestrafors/Bollebygd Lars-Erik Pedersén 0702110061 Grön/vit/grön
Hörnebo SK Mikael Dahlman 0768699277 Neongrön/svart/svart
IFK Emtunga Amanda Sahlin 0731414733 Vit/blå/vit
IFK Hjo Felix Almgren 0703778705 Vit/blå/vit
IFK Kalmar A IFK Kalmar(Föreningen) Blå, Blå, Blå
IFK Norrköping FK IFK Norrköping FK(Föreningen) Vit, Blå, Vit
IFK Tidaholm Ulf Schönning 0706585701 Vit, Blå, Blå
IFK Trollhättan Mery Jadan 0736508333 Blå-vit/blå/blå
IFK Värnamo Dam IFK Värnamo(Föreningen) Vit, Blå, Blå
IFK Värsås Thord Brand 0730375133 Blå/Blå/Blå
IFK Örby Jan Orrbén 0761352954 Blå/Vit, blå, Blå
IFK Öxnevalla Emilia Ekdahl 0725116680 Blå-blå-vit
Igelstorps IK Marie Lamberg 0702223280 svart / svart / svart
IK Friscopojkarna Mikael Jonsson 051312099 0705807041 Blå, Blå, Blå
IK Gauthiod Conny Martinsson 0763377355 Röd, Blå, Röd
IK Rössö Uddevalla A-Lag IK Rössö Uddevalla(Föreningen) Röd, vit, röd
IS Halmia IS Halmia(Föreningen) vit, röda, vita
Jitex Mölndal BK Jitex Mölndal BK(Föreningen) Lila, Lila, Lila
Jula BK Benny Wallin 0705570314 Blå/Vit/Blå
Jung-Kvänum 10 IF Viola Berntsson 051222041 0733224221 Blå-svart/Svart/Svart
Kabel Åttio/Byttorp Johan Rydén 0709778763 0709778763 Brun/Brun/Brun
Kindaholms FF Cicki Ågren 0703503132 Grön, Svart, Grön
Kinne-Vedum/Hällekis/Lundsbrunn Stefan Christensson 0760295494 0760295494 Ljusblå/vit/vit
Kronängs IF Robert Pettersson 033137142 0706759772 Svart, Svart, Svart
Landvetter IF 2003 A Damsenior Landvetter IF 2003(Föreningen) Röd, Vit, Vit
Levene-Skogslunds IF Kjell-Åke Wernebratt 051261011 0706542252 Röd/svart/svart
Lidköpings FK Hans-Fredrik Johansson 0721955004 Röd/Svart, Svart, Svart
Ljungskile SK Ljungskile SK(Föreningen) Grön, Grön, Vit
Lödöse Nygård IK Torben Christiansen 0520662326 0767981433 Vit, Vit, Vit
Mariebo IK Dam A Fredric Jonsson 0706751993 gul/svart/svart
Mariedals IK Jimmy Haugeto 033157909 0706447043 Blå-vit/vit/blå-vit
Mariedals IK U Mariedals IK(Föreningen) Blå-vit, Vit, Blå-vit
Mariestads BoIS FF Tina Holmström 0709743496 Röd, Röd, Röd
Mariestads BoIS FF U Mariestads BoIS FF(Föreningen) Röd, Röd, Röd
Mellby IK Elin Andersson 0510540065 0706036400 Blå-vit, Blå, Blå
Moholms SK Stefan Hjelmström 0500470332 0702535866 gul/svart/svart
Nittorps IK A Nittorps IK(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Röd
Nittorps IK U Nittorps IK(Föreningen) Röd/Svart, Svart, Röd
Norra Fågelås IF Malin Bergåker 050321023 0735252892 Gul, Svart, Gul
Qviding FIF Qviding FIF(Föreningen) Vinröd, Vit, Vit
Rackeby/Kållandsö Kenny Roger Olausson 051016189 0708634736 Våren: Gul/blå/blå. Hösten: Grön/vit/grön
Råda BK Christer Mann 0705509975 Vit-grön/grön/vit
Rävlanda AIS Carl Gabriel Techera 0735268924 Blå/vit/blå
Rävåsens IK Rävåsens IK Karlskoga(Föreningen) röd, röd, röda
Saleby/Järpås Christoffer Degermosse 0703243735 Röd/vit/röd
Sils IF Jens Antonsson 051120059 0706464187 Röd-vit, Röd, Vit
Sils IF B Sils IF(Föreningen) Röd-vit, Röd, Vit
Sjuntorps IF Stefan Andreasson 0768838604 Blå/blå/blå
Sjömarkens IF A Dam Sjömarkens IF(Föreningen) Vit, Grön, Grön
Skara FC Jens Antonsson 051120059 0706464187 Vit/blå/vit
Skepplanda BTK Derny Harman 0303338376 0707546137 Gul, Svart, Gul
Skoftebyns IF Patrik Thulin 0700072803 Vit , Svart, Vit
Skultorps IF Håkan Fredell 0730518432 Gul/Svart/Svart
Skövde KIK Martin Hagström 0704071892 0704071892 Svart/vit, Svart, svart
Sollebrunn/Stora Mellby Ole Kugelmann 051323018 0702184104 Vit/blå/vit
Stenstorps IF Andreas Karlsson 0734076511 Röd/Röd/Röd
Svenljunga IK Thomas Jakobsson 032576611 0703982812 Röd/blå/röd
Södra Härene IF Josefin Unér 0727055011 Grön, Svart, Grön
Södra Ving/Timmele Per-Åke Nilsson 032152095 0703529370 Röd/Svart, Vit, Svart
TFK/TBOIS/HIS U Trollhättans FK(Föreningen) Vit, Röd, Röd
Tidaholms GoIF Peter Johansson 050215800 0733998871 Svart-vit/Svart/Svart
Toarpsalliansen Henrik Lorentzon 033272759 0706769760 Orange/Orange/Orange
Trollhättans FK Lars-Olof Lindberg 0736723020 0736723020 Vit, Röd, Röd
Tvärred-Vegby FC Sören Nilsson 032172670 0702220606 Svart, Svart, Svart
Tymer/Tidavad Monica Persson 0705397594 Gul/svart/svart
Töreboda IK Andreas Fäger 050671248 0709450822 Röd/Röd/Röd
Ulricehamns IFK Magnus Udd 032110708 0703837071 Blå/Svart/Svart/Svart
Ulvåkers IF Michael Wallén 0733344975 Röd/svart, Svart, Svart
Ulvåkers IF U Ulvåkers IF(Föreningen) Röd/svart, Svart, Svart
Utbynäs SK Utbynäs SK(Föreningen) Gul, Blå, Gula
Valtorps IF Christian Annergrim 0706394062 Röd/Röd/Röd
Wargöns IK Fredrik Andersson 0708867285 Grön, Grön, Grön
Vartofta SK Eddie Gustavsson 0708373480 Blå/Blå/Blå
Vedums AIS Carola Larsson 0705245144 Röd/blå/röd
Vinninga AIF Anders Persson 0705452475 Grön / Grön / Grön
Våmbs IF Håkan Östholm 0500419941 0761462901 Grön-vit/Grön/Grön
Vänersborgs FK Thomas Karlsson 0705902904 0705902904 Vit, Svart, Vit
Vänersborgs IF Martin Nielsen 0706020874 Röd/Blå/Röd
Ytterby IS Ytterby IS(Föreningen) Röd/Vit, Blå, Röd
Åsaka SK Andreas Klason 0725985365 Vit/blå/vit
Åsarp-Trädet/Redväg Anette Kjellén 051554028 0703144028 Svart/Svart/Svart
Åsebro IF Åsebro/Brålanda Åsebro IF(Föreningen) Vit, Röd, Vit
Äspereds IF Claes Persson 033276058 0703037282 Svart, Svart, Vit
Örslösa-Söne IK Dam A Örslösa-Söne IK(Föreningen) Vinröd-Svart, Svart, Svart
Östadkulle SK Peter Friman 051321087 0703725496 Gul/Svart/Gul
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2019-02-03 15:00 200994049 Skoftebyns IF - Jitex Mölndal BK Edsborgs IP Konstgräs
2019-02-09 12:30 200994020 Ulvåkers IF - Hörnebo SK Ulvahallen
2019-02-09 15:15 200994015 Skepplanda BTK - Ljungskile SK Forsvallen Konstgräs
2019-02-10 13:00 200994025 Mariedals IK - Axvalls IF Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-02-16 12:30 200994021 Ulvåkers IF - Våmbs IF Ulvahallen
2019-02-16 13:00 200994009 Skepplanda BTK - Göteborgs FF Forsvallen Konstgräs
2019-02-16 17:00 200994043 Trollhättans FK - Utbynäs SK Edsborgs IP Konstgräs
2019-02-17 13:00 200994028 Mariedals IK U - Rävlanda AIS Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-02-17 15:00 200994054 Skara FC - Våmbs IF Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-02-17 17:00 200994044 TFK/TBOIS/HIS U - Ljungskile SK Edsborgs IP Konstgräs
2019-02-23 10:00 200994005 Stenstorps IF - Axvalls IF Odenvi Konstgräs
2019-02-23 12:00 200994068 Götene FK U - Tymer/Tidavad Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2019-02-23 13:00 200994031 Skara FC - Mariedals IK Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-02-23 13:00 200994060 Ulricehamns IFK - IK Friscopojkarna Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-02-23 13:15 200994022 Ulvåkers IF - Vinninga AIF Södermalms IP konstgräs
2019-02-23 14:00 200994014 Vartofta SK - Axvalls IF Ållevi Konstgräs
2019-02-23 14:00 200994016 Lidköpings FK - IFK Kalmar A Rådavallen Dinaplanen
2019-02-23 14:00 200994026 Mariedals IK - Arentorp Helås FK Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-02-23 16:00 200994034 Mariestads BoIS FF - Rävåsens IK Lekevi IP Konstgräsplan
2019-02-23 16:00 200994063 Sils IF - Våmbs IF Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2019-02-24 13:00 200994029 Mariedals IK U - Fristad/Borgstena/Sparsör Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-02-24 15:00 200994010 Skepplanda BTK - Skoftebyns IF Forsvallen Konstgräs
2019-02-24 17:00 200994045 Trollhättans FK - Råda BK Edsborgs IP Konstgräs
2019-02-27 17:45 200994062 Skara FC - Sils IF B Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-03-02 11:00 200994059 Axvalls IF - Skultorps IF Sparbanken Arena F Konstgräs
2019-03-02 11:15 200994023 Ulvåkers IF - Götene FK Södermalms IP konstgräs
2019-03-02 12:00 200994027 Mariedals IK - Landvetter IF 2003 A Damsenior Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-03-02 13:00 200994036 Skövde KIK - Mariestads BoIS FF Södermalms IP konstgräs
2019-03-02 13:00 200994038 IFK Örby - IK Friscopojkarna Örby IP B konstgräs
2019-03-02 14:00 200994001 Nittorps IK A - Qviding FIF Dalshov Konstgräs
2019-03-02 14:00 200994017 Lidköpings FK - IFK Norrköping FK Rådavallen Dinaplanen
2019-03-02 15:00 200994032 Sjömarkens IF A Dam - Göteborgs DFF Sandevi B konstgräs
2019-03-02 15:00 200994055 IK Gauthiod - Råda BK Lunnevi IP Konstgräs
2019-03-02 15:00 200994061 Ulricehamns IFK - IFK Värnamo Dam Lassalyckan A-plan konstgräs
2019-03-02 15:15 200994011 Skepplanda BTK - Lödöse Nygård IK Forsvallen Konstgräs
2019-03-02 16:00 200994046 TFK/TBOIS/HIS U - Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro Edsborgs IP Konstgräs
2019-03-02 16:00 200994064 Sils IF - Arentorp Helås FK Västerby IP Sparbanksvallen Konstgräs
2019-03-03 12:00 200994065 Vinninga AIF - Vänersborgs FK Rådavallen Dinaplanen
2019-03-03 14:00 200994030 Mariedals IK U - Bergdalens IK U Kransmossens IP, Konstgräs 1
2019-03-03 17:00 200994047 Trollhättans FK - Göteborgs FF Edsborgs IP Konstgräs
2019-03-06 18:30 200994004 Nittorps IK U - Hestra/Grimsås Dalshov Konstgräs
2019-03-07 19:00 200994056 IK Gauthiod - Åsebro IF Åsebro/Brålanda Lunnevi IP Konstgräs
2019-03-09 13:00 200994039 IFK Örby - Alingsås FC United Örby IP B konstgräs
2019-03-10 14:00 200994018 Lidköpings FK - IK Rössö Uddevalla A-Lag Rådavallen Dinaplanen
2019-03-16 15:00 200994033 Sjömarkens IF A Dam - IS Halmia Sandevi B konstgräs
2019-03-16 15:00 200994037 Skövde KIK - Nittorps IK A Södermalms IP konstgräs
2019-03-17 11:00 200994040 IFK Örby - Skoftebyns IF Örby IP B konstgräs
2019-03-23 13:00 200994041 IFK Örby - Nittorps IK A Örby IP B konstgräs
2019-03-23 14:00 200994057 IK Gauthiod - Mariebo IK Dam A Lunnevi IP Konstgräs
2019-03-23 15:00 200994050 Skoftebyns IF - Ytterby IS Torsbovallen Konstgräs
2019-03-24 16:00 200994051 Skoftebyns IF - Åsebro IF Åsebro/Brålanda Edsborgs IP Konstgräs
2019-03-30 14:00 200994002 Nittorps IK A - IS Halmia Dalshov Konstgräs
2019-03-30 14:00 200994048 Trollhättans FK - Götene FK Edsborgs IP Konstgräs
2019-03-30 15:00 200994058 IK Gauthiod - Bergdalens IK A Lunnevi IP Konstgräs
2019-03-31 12:00 200994066 Vinninga AIF - Arentorp Helås FK Rådavallen Dinaplanen
2019-03-31 14:00 200994007 Wargöns IK - H E F Valbo BK Hallevi IP, Wargön C-plan
2019-04-06 10:00 200994067 Örslösa-Söne IK Dam A - Levene-Skogslunds IF Örslösa IP A
2019-04-06 13:00 200994042 IFK Örby - Råda BK Örby IP B konstgräs
2019-04-06 14:00 200994003 Nittorps IK A - Alingsås FC United Dalshov Konstgräs
2019-04-06 14:00 200994019 Lidköpings FK - Jitex Mölndal BK Rådavallen Dinaplanen
2019-04-06 15:00 200994012 Skepplanda BTK - Utbynäs SK Forsvallen Konstgräs
2019-04-06 16:00 200994035 Mariestads BoIS FF - IK Gauthiod Lekevi IP Konstgräsplan
2019-04-07 16:00 200994006 Stenstorps IF - Södra Härene IF Odenvi Konstgräs
2019-04-07 16:00 200994053 Mariestads BoIS FF U - Ulvåkers IF U Lekevi IP Konstgräsplan
2019-04-13 12:00 200994024 Arentorp Helås FK - Mariedals IK Almesåsen A
2019-04-13 14:45 200994013 Fagersanna/Mölltorp-Brevik - IFK Värsås Sportparken Konstgräs

Postadress:
Hörnebo SK - Fotboll
Box 235
54323 Tibro

Besöksadress:
Hörnebo IP, Solgatan 9
54334 Tibro

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
Fax: 050414139
E-post: This is a mailto link

Se all info